W artykule odpowiadamy na pytanie:
- Jakie nowe ulepszenia zostały wprowadzone do Polskiego Pakietu Lokalizacyjnego Oracle NetSuite w ramach aktualizacji 2024.10?
Polski Pakiet Lokalizacyjny (Advanced PLP) wprowadza rozszerzenie oryginalnej funkcjonalności w Oracle NetSuite. To zestaw modułów zaprojektowanych tak, by w pełni wspierać Twój system finansowy NetSuite, w zgodzie z polskimi wymaganiami zawartymi w Ustawie o rachunkowości. Nasz zespół regularnie aktualizuje moduł Advanced PLP, w związku z czym prezentujemy najnowsze funkcjonalności i ulepszenia wersji oprogramowania Oracle NetSuite Polski Pakiet Lokalizacyjny 2024.10.
ULEPSZENIA:
Wprowadzono ulepszenia w zakresie komunikatów informacyjnych prezentowanych podczas pobierania danych kontrahentów z systemów GUS lub VIES.
W przypadku kontrahentów zagranicznych, którzy nie występują w systemie GUS, wyświetla się komunikat:
W przypadku kontrahentów, których dane nie znajdują się zarówno w systemie GUS, jak i VIES, wyświetla się poniższy komunikat:
Wprowadzono ulepszenia w zakresie komunikatów prezentowanych w systemach z multibookingiem, zabezpieczając raporty PLP przed błędną parametryzacją filtrów ze strony użytkownika. Usprawnienie dotyczy sytuacji, w których nie wybrano księgi w filtrze Accounting Books przy zaznaczonym parametrze Include base books.
Wprowadzono ulepszenia w zakresie zarządzania kursem VAT na dokumentach Credit Memo. Domyślna wartość kursu VAT pobierana jest automatycznie z dokumentu źródłowego, co upraszcza proces i zapewnia spójność danych.
Udostępniono również możliwość zmiany kursu VAT na korekcie faktury sprzedaży poprzez edycję daty kursu VAT – wówczas system automatycznie zaktualizuje wartość kursu zgodnie z tabelą NBP.
W przypadku manualnej ingerencji w wartość kursu, system wyświetli dodatkowe pytanie potwierdzające zamiar użytkownika, z dwoma opcjami do wyboru:
- pozostawienie poprzedniego kursu, zgodnego z NBP;
- zachowanie ręcznie wprowadzonej wartości kursu.
Wprowadzono optymalizację działania skryptów Polskiego Pakietu Lokalizacyjnego na poziomie transakcji w zakresie ustawiania wartości wzajemnie powiązanych, jak na przykład daty PLP. Usprawnienie to ma na celu poprawę spójności danych, niezależnie od sposobu ich wprowadzania (manualnie, poprzez import CSV lub integrację) oraz dostawcy rozwiązania.